Saber Ghadimi official Site

در حال بارگذاری اطلاعات لطفا شکیبا باشید

وبسایت شخصی صابر قدیمی
تشریح النیوز1-روزنامه ی جام جم
تشریح النیوز1-روزنامه ی جام جم

حرف زدن انسانهای اولیه فقط با اشاره نبود/ اجداد انسان صوت هم داشتند.


گروه سه نفره ای از محققان دانشگاه های ویسکانسین ـ مدیسون و دانشگاه کالیفرنیا در مرسد دریافتند که زبان انسان های اولیه تنها ایما و اشاره نبوده، بلکه در کنار آن از برخی اصوات نیز برای برقراری ارتباط استفاده می کردند

بیت بی ربط بی مزه

من از اصوات انسان نخستین

پسندم آنچه را بانو پسندد!

بیت بی ربط حکیمانه

مرا از این همه اصوات آن خوشی نرسد

که از دیار عزیزی رسد سلام وفا (خاقانی)


خدا را شکر بالاخره در تشریح النیوز خبری را انتخاب کردیم و قرار است شرح آن را افاضه بفرماییم که از عواقب آن لرز و رعبی بر خاطر عزیزمان مستولی نخواهد گشت و پس از اتمامش با فراغ بال و دور از هرگونه بال بال زدن های متداول در بستر خویش خواهیم قیلولید! زیرا انسان های اولیه به لطف خدا منقرض شده اند (البته تا آنجا که بنده خبر دارم) و بعد از انتشار این مطلب، تشکلی از اصناف این عزیزان با بیانیه های بلند بالا، این حرکت بی بخردانه ! که همانا شوخی با شانیت و جایگاه رفیع طلایه داران آدمیت، آغازگران راه بی انتهای معنویت، خدمتگزاران بی چشمداشت مدرنیته یعنی انسان اولیه است را محکوم نمی کنند. البته اگر به شانس ماست با این که نسل این عزیزان منقرض شده اما به زودی در مکانی مرتبط در اعتراض به انتشار این مطلب تجمعی صورت خواهد گرفت. بگذریم ...

یک تن از دانشمندان دانشگاه های وطنی (اگر ریا نباشد خودم را عرض می کنم) در ادامه تحقیقات آن سه محقق اجنبی محترم، در شناسایی اصوات و مفهوم آنها، تلاش حیرت برانگیزی داشته و توانسته تعدادی از صوت ها و مضامین شان که مورد استفاده انسان های اولیه عزیز بوده را دربیابد و در ادامه از این کشف قابل تفاخر پرده برداری کند:

  1. صوت سوت بلبلی: هنگامی که یک انسان از انسانی دیگر (طبیعتا از جنس مخالف!) خوشش می آمده برای ابراز علاقه شدید قلبی خویش، سوت بلبلی می زده و در صورتی که طرف مقابل هم از او خوشش می آمد، او نیز سوت بلبلی می نواخته، برای آشنایی بیشتر به کافی شاپ های طبیعی مانند غار می رفتند. در آن زمان منطق باینری حاکم بوده و نتایج مذاکرات به حاصلضرب یک در صفر یا یک دریک بستگی داشته است. مزیت رقابتی آقایان اولیه در انتخاب انواع همسر، دایناسورهای شاسی بلند گزارش شده است.
  2. صوت بوق نیسان آبی: این صوت در زمان عجله داشتن و عصبی بودن نواخته می شده.به این معنا که دیرم شده، شوخی هم ندارم؛ اگر می آیی بیا والا خودم می روم.
  3. صوت بوق ورزشگاه: در راستای افزایش اثربخشی سازوکارهای موجود در سیاست های کلان ترغیب حداکثری مردم به ورزش همگانی نواخته می شده. در بعضی موارد در هنگام اشاره به شیر سماور و بعضی از قطعات خاور نیز استفاده می شده است.
  4. صوت لولولولو: این صوت هنگامی مطرح می شد که اتفاق تلخی بیفتد و هر آینه یک سبویی بشکند و یک پیمانه ای بریزد. در فقدان و خسران در امری یا چیزی نیز گفته می شود.
  5. صوت هالالالالالای: در هنگام شادی و پایکوبی بالاخص در جشن های عروسی، نامزدی، بله برون، طلاق توافقی، شکار ماموت، نتیجه رسیدن مذاکرات و .... تولید می شده است.
  6. صوت اوووووووووووه: ندای تعجب، مثلا وقتی متوجه می شدند دایناسوری از یک خلیج همیشه فارسی به خلیج مکزیک رفته است یا هنگامی که با آمار تکاندهنده مربوط به رشد بی رویه افکار پارانویدی در ماموت های منطقه سیرالوین مواجه می شدند.


صابر قدیمی

منبع : سایت جام جم

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه جدید