Saber Ghadimi official Site

در حال بارگذاری اطلاعات لطفا شکیبا باشید

وبسایت شخصی صابر قدیمی
خبر برگزاری کلاس های آموزشی

ریتم نو: صابر قدیمی ترانه سرای نام آشنای کشور که مدتی است به همراه « علیرضا آذر » جلسه شعری تحت عنوان « شعرانه » را تشکیل و اداره می کند از برگزاری کارگاه مشترک شعر و ترانه با حضور « علیرضا آذر » و همچنین برگزاری کلاس مبانی عروض و قافیه با تدریس خود خبر داد.
وی بیان داشت: کلاس مبانی عروض و قافیه ، سه شنبه ها ساعت ۱۵تا ۱۶:۳۰با ظرفیت دوازده نفر و پنج جلسه ی متوالی برگزار خواهد شد که در این جلسه من به عنوان مدرس حضور دارم. برخی سرفصلهای اصلی شامل کلیات و تعاریف ، مباحث مرتبط با قافیه، مبانی عروض، معرفی بحور پرکاربرد عروضی، تمرینهای مبتنی بر گوش و… هستند.
صابر قدیمی در ادامه گفت: این سومین دوره ای است که درباره ی این موضوع تشکیل خواهد شد .دوره های پیش این کلاس در «خانه فرهنگ آیه» برگزار می شد که این بار تصمیم گرفتیم این دوره یی آموزشی را در« موسسه ی سیکات» برگزار کنیم. در موسسه سیکات دوستان و هنرمندان عزیز همچون« اشکان خطیبی»، «شیوا ارسطویی»،« محمدرضا علیمردانی»،« نوید نوروزی» و … کلاسهای متنوعی را برگزار می کنند.
قدیمی در خصوص کارگاه شعر و ترانه خود با علیرضا آذر اضافه کرد: قرار است من و «علیرضا آذر»در همین موسسه کارگاهی در خصوص شعر و ترانه نیز برگزار کنیم. در این کلاس بیشتر در خصوص فرایند شعر، گفتن تمرکز خواهیم داشت.تکلیفهایی را به هنرجویان می دهیم و برای بهبود پرداخت آثار پیشنهاداتی را مطرح خواهیم کرد. این تکلیف ها را با آثار دیگر مقایسه و بررسی کرده و فیلمها و کتابهای مرتبطی به آنها معرفی می کنیم . به صورت جزئی و کاربردی در خصوص صنایع بدیع، صنایع بیان، معانی، سبکشناسی، انواع ادبی، مباحث عروض و قافیه و … هم صحبت می کنیم.
ساعت این کارگاه در دو بخش مجزا است . اولی سه شنبه ساعت ۱۶:۳۰تا ۱۸:۰۰و۱۸:۳۰تا۲۰ و دومی پنجشنبه ساعت ۱۷:۳۰تا۱۹و۱۹:۳۰تا ۲۱برگزار می شود.
صابر قدیمی در خصوص آینده ی هنرجویان گفت: تکیه ی ما روی آموزش مباحث پایه ای ادبیات است و با تمام احترام به جلساتی که مبتنی بر حضور آهنگساز یا خوانندهای شکل می گیرند، جلسه ی ما به این شکل نیست. قطعاً اگر کسی به مرتبه ای از هنر برسد مخاطبان خود را پیدا می کند و از طرفی هم ما برای معرفی او در حد وسیع تلاش می کنیم.گرچه معتقدم مشک آن است که خود ببوید و تمامی هنرمندان سرشناس کشورمان، اگر در جایگاهی قرارگرفته اند، بیشتر از اینکه مدیون تبلیغ و معرفی کسی بوده باشند، بر قله ی تلاش و زحمات خود ایستاده اند


منبع : ریتم نو
نویسنده: فرزین پاک طینت

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه جدید